’Ishte qefli dhe shkonte me të tjera’/60-vjeçari e lë për tjetrën në Itali, gruaja i lutet (21 mars 2023)

21 Mars, 20:20

Të dy kanë bashkëjetuar që prej vitit 2003, prindër të dy fëmijëve çifti nga Durrësi pas 19 viteve nuk janë më bashkë. Burri vendosi të braktisë gruan e tij Manjolën si dhe vajzat, tetorin e vitit 2021. Xhelo Peqini fiku telefonin për t’u larguar përfundimisht drejt Italisë dhe këtë familjarët e mësuan pak ditë më pas. I ati telefon njërën nga vajzat për t’i thënë se ndodhej në Lushnje, por pa dhënë sqarime mbi arsyen e largimit. Një vit më pas, Xhelo vendos të thyejë heshtjen duke i pranuar sërish të bijës se tashmë ai kishte ndarë mendjen të mos me kthehej, sepse kishte nisur bashkëjetesën me një tjetër grua, Ai kishte braktisur përfundimisht familjen në Shqipëri. Me këtë veprim, 61-vjeçari i kishte dhënë jep fund bashkëjetesës pas 19 viteve edhe pse kjo kishte qenë e dyta në jetën e tij. 61-vjeçari ishte divorcuar kohë më parë kur nisi bashkëjetesën me Manjolën, e cila edhe ajo gjithashtu vinte nga një martesë e dështuar. Xhelo është baba edhe i tre fëmijëve të rritur dhe Manjola gjithashtu nënë e tre fëmijëve të tjerë nga martesa e saj e parë.Me një jetë të koklavitur, çifti dukej se kishte gjetur mirëkuptimin për ta pranuar njëri-tjetrin edhe me historite e së shkuarës.Kjo gjë edhe pse zgjati gjatë në kohë, nuk mundi t’i rezistojë kohës. Mesa duket këtë herë Xhelo e kishte planifikuar mirë largimin e tij. Bashkëshortja e kishte nuhatur edhe kohë më parë se diçka po ndodhte pas krahëve të saj. Burri justifikohej se po shkonte të punonte në ndërtim, ndërkohë që një pjesë të mirë të kohës e kalonte duke takuar një tjetër grua, e njëjta që do të bëhej partnerja e tij e ardhshme me të cilën sot jetojnë bashkë në Itali. Kur kanë kaluar afro 3 vite nga kjo ngjarje, veprimet e të atit e bija nuk mundet dot t’i justifikojë. Ajo në çdo moment e kërkon me lot në sy, e për hir të saj një lutje e ka edhe nëna e vajzës. Manjola i kërkon Xhelos të kthehet edhe pse prej 2021 ajo nuk e ka parë më.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha