Kandidatë të pastër në zgjedhje? Rama: Gjithmonë kam qenë dakord me Yuri Kim! Pas 25 prillit i kemi votat e mjaftueshme për të qeverisur

14 Prill, 16:44

Me thirrjet e ambasadores amerikane, Yuri Kim, për kandidatë të pastër në zgjedhje, Kryeministri Rama thotë se gjithnjë ka rënë dakord me të.

"Patjetër që i kam dëgjuar dhe jam 100% dakord me ambasadoren amerikane dhe asnjëherë nuk kam pasur mosdakordësi", tha Rama.

Ndërkohë që në fund ka një fjalë për objektivin e PS-së kur thotë se PS do të ketë votat e mjaftueshme për të qeverisur.

"Ne nuk do të kemi asnjë detyrim për të zgjedhur të tjerë si rezultat i numrave. Do të kemi vota të mjaftueshme për të qeverisur. Ne do të marrim 74-78 mandate", përfundoi intervistën për Report Tv, Kryeministri Rama.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha