Konflikti në Gaza, profesori turk Hasan Oktay për Report TV: E domosdoshme ndërhyrja e Turqisë

17 Maj, 19:17 | Përditesimi i fundit: 2021-05-17 19:30:58

Luftimet mes Izraelit dhe Palestinës kanë shkatuar reagime të shumta në arenën Ndërkombëtare, të paaftë për të gjetur një zgjidhje dhe për të shpëtuar jetën, liderët ndërkombëtare këto ditë janë mjaftuar me thirrjet për qetësim të situatës. Në një intervistë për Report TV, profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare Hasan Oktay, është shprehur se në teksionim e këtij konflikti ka ndikuar Irani dhe në anën tjetër zgjidhjen e këtij konflikti e sheh tek ndërhyrja turke.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha