Krepa me proshutë dhe djathë nga zonja Albana

28 Shtator, 12:03

Krepa me proshutë dhe djathë

Përbërësit:

 • 500 ml qumësht
 • 250 gr miell
 • 50 gr gjalpë
 • 3 vezë
 • kripë, piper

Për mbushjen:

 • proshutë
 • djathë
 • sallatë jeshile
 • domate qershi

Përgatitja:

Fillimisht realizojmë brumin e hollë të krepave të cilat i pjekim në një tigan të sheshtë. Krepat e sapo bëra mund t’i  lyejmë me djathë të shkrirë ose të vendosim një fetë djathë, proshutë, sallatë jeshile dhe pak domate në kubikë.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha