Mbipeshë apo jo, ja si ta llogarisni vet në shtëpi

7 Dhjetor 2021, 12:40

Nutricionistja Rolina Naco se  personat që nuk ndjehen mirë me peshën e tyre trupore, nëpërmjet llogaritje të thjeshta në shtëpi mund të shikojnë se në çfarë faze janë dhe a përfshihen në kategorinë e personave obezë:

Do shumëzojnë gjatësinë e tyre në metra dhe do marrin peshën e tyre do e pjestojnë me rezultatet e gjatësisë të pjestuara më parë në katrorë. Nëse shifra është nga 18.5 në 25 atëherë janë në parametra normalë” shpjegoi ajo.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha