Mëngjes i shëndetshëm nga zonja Albana

23 Shtator, 10:46

MËNGJES I SHËNDETSHËM

Përbërësit:

200 gr kos

1 lgj tërshërë

½ lgj qumësht të kondensuar

1 lgj mjaltë

Fara kia

Fara kungulli

Miks farash të ndryshme

Fruta pylli

Lëng limoni

Përgatitja:

Bashkojmë kosin me tërshërën dhe qumështin e kondensuar dhe e vendosim në frigorifer për rreth 15 minuta.

Më pas shtojmë tek kosi me tërshërë, farat e kias, farat e kungullit dhe fara të tjera që mund të kemi në shtëpi. E ëmbëlsojmë me pak mjaltë, shtojmë frutat e pyllit të spërkatura me pak lëng limoni dhe e kemi gati për t’a konsumuar.

 

 

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha