Në karrige me rrota, 23-vjeçari Rajli Dardha kërkon ndihmë: Dua të jetoj si ju

14 Qershor, 19:16

#pagjurme #odetadume #reportTV Emisionin "Pa gjurmë" me moderatore Odeta Dume mund ta ndiqni nga e hëna në të premte në orën 16:00 në ekranin e Report Tv Televizioni Report TV është një nga televizionet informative më profesionalë dhe të pavarur në panoramën mediatike shqiptare. Lajmi i fundit, ekskluzive, aktualitet, sociale, ekonomi, kulture, sport, lajme nga vendi rajoni dhe bota. Për më shumë vizitoni: http://shqiptarja.com dhe https://www.report-tv.al/home Subscribe to "Report TV" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: https://www.youtube.com/channel/UCk_fYBSdzmwhZEDPG5L4ShQ?sub_confirmation=1 Like Report Tv on Facebook HERE: https://www.facebook.com/reporttval/ report-tv.al/home shqiptarja.com/home facebook.com/reporttval instagram.com/reporttv.al/?hl=en twitter.com/shqiptarjacom?lang=en https://www.instagram.com/shqiptarjacom/?hl=en #ReportTv #ReportTvLajme Jeta te perballe me nje sere sfidash dhe te papriturash. Ajo çfare eshte shkruar per te nesermen nuk dihet. Rajli Dardha eshte i riu 22 vjeçar i cili ne nje dite te nxehte korriku te vitit 2023 pesoi nje incident aksidental ne nje pallat ne afresk te Tiranes, aty ku aksidentalisht u rrezua nga nje lartesi e nderteses ku kishte shkuar te vizitonte gjyshen. Pas ngjarjes, te riut iu nderprene endrrat ne mes pasi gjymtyret e poshtme humben funksionin e tyre. Prej 8 muajsh, Rajli po qendron i shtrire pa ndjekur endrrat e tij, te nje 22 vjeçari qe eshte ne moshen e tij me te bukur te jetes. Ai kerkon ndihme nga shqiptaret qe te kontriubojne me aq sa kane mundesi qe te mblidhet nje shume prej 70 000 euro qe te kryej nje operacion ne Turqi pasi ka ende shprese qe te ngrihet ne kembe, te ecë dhe te vijoj jeten e tij normalisht si te gjithe shoket e tij, te permbushe endrren te behet boksier, dhe te vijoje te ushtroje profesionin e tij per te cilen eshte diplomuar ne shkolle per kursin elektroauto dhe te krijoje te ardhmen e tij.