Pastiçe me beshamel, djathë dhe brokoli nga zonja Albana

24 Nëntor 2023, 11:40

Pastiçe me beshamel, djathë dhe brokoli

Përbërësit:

  • 1 pako makarona
  • 400 ml beshamel
  • 3 vezë
  • 1 brokoli
  • Vaj ulliri
  • Djathë asiago
  • Kripë
  • Arrë moskat

Përgatitja:

Ziejmë makaronat dhe brokolin në ujë të bollshëm me kripë dhe vaj për 5 minuta.

Rrahim vezët, shtojmë ujë nga zierja e makaronave dhe djathin e prerë në kubikë. E përziejmë këtë masë me makaronat dhe brokolin. E spërkasim me pak gjalpë dhe e vendosim pastiçen të piqet në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 45 minuta.