Petulla me miell gështenje dhe kakao nga Shef Altin Prenga

25 Janar, 11:54

Petulla me miell gështenje dhe kakao  nga Shef Altin Prenga

Përbërësit:

100 gr miell gështenje

100 gr miell normal

30 gr sheqer

Pak kanellë

Pak kakao

3 vezë fshati

500 ml qumësht

Përgatitja:

Në një tas përgatisim brumin e petullave, duke vendosur 3 kokrra vezë fshati që nuk duhet të rrihen më parë pasi humbasin vlerat e tyre në përgatitjen e brumit, por në to shtohen mielli gështenjës, mielli normal, sheqeri, kanella, kakao dhe qumështi, të gjithë përbërësit përzihen sëbashku, derisa të formohet një masë jo shumë e trashë dhe më pas janë gati për t’u pjekur.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha