Pilaf me perime nga zonja Albana

29 Shtator, 11:34

Pilaf me perime

Përbërësit:

  • 1 qepë mesatare
  • 4 karrota
  • 100 gr bizele
  • 350 gr oriz
  • 3 lgj vaj luledielli
  • kripë, piper i zi

Përgatitja:

Grijmë imët qepën dhe karrotat dhe më pas i kaurdisim në vaj luledielli. Shtojmë bizelet dhe orizin dhe vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta. Më pas shtojmë ujin në raportin 1 me 2 (1 oriz - 2 ujë).  E lemë pilafin me perime të gatuhet dhe e servirim menjëherë të ngrohtë.

 

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha