Qifqitë e Gjirokastrës nga zonja Albana

18 Maj, 10:57

Qifqitë e Gjirokastrës nga zonja Albana

Përbërësit:

500 gr oriz

4 vezë

1 lgj nenexhik

Djathë sipas dëshirës

Kripë, piper

Vaj për skuqje

Përgatitja:

Fillimisht ziejmë orizin dhe më pas e vendosim në një tas ku shtojmë djathin e grirë, vezët, kripën, piperin dhe nenexhikun. E punojmë mirë brumin e qofteve dhe realizojmë qofte rrumbullake të cilat i skuqim në një tigan me gropëza ku kemi vendosur vaj vegjetal.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha