Qofte me patate dhe perime nga zonja Albana

23 Qershor, 11:54

Qofte me patate dhe perime

Përbërësit:

 • 500 gr patate
 • 4-5 qepë të njoma
 • 1 spec jeshil
 • 2 karrota
 • 200 gr proshutë
 • 1/2 lugë soja
 • Niseshte
 • Kripë, piper
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Ziejmë patatet, pastrojmë lëkurën dhe I shtypim, shtojmë qepët e njoma të grria hollë, specin jeshil, karrotat, proshtën, të gjitha këto të prera hollë. Shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë, krijojmë topthat e qofeve, dhe I skuqim në vaj vegjetal.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha