Receta e ditës - Peshk me fruta të thata dhe karkaleca me salcë avokado / Pjesa e dytë

26 Dhjetor 2018, 10:58 | Përditesimi i fundit: 2018-12-26 10:58:38

Receta e dytë: Karkaleca me salcë avokado

Përbërësit:

300 gr karkaleca

1-2 avokado

2lgj lëng lajm (limon jeshil)

1lgj salcë kosi + 1 lgj krem kosi

1 thelpi hudhër

½ spec pikant i kuq

2 lgj vaj ulliri

Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Karkalecat e pastruar i lajmë, i thajmë dhe i skuqim në tigan me pak vaj. Shtojmë 1 thelpi hudhër dhe i skuqim për 3 minuta deri sa ato të ndryshojnë ngjyrë. Në një enë të thellë vendosim avokadon e prerë në kubikë, lëng llime dhe vaj ulliri, kripë e piper. I kalojmë në blender deri sat ë formohet një salcë e lidhur. Mbushim 1/3 e gotëve, vendosim anash 1 fetë limon , 2-3 karkaleca, pak spec pikant të prerë në kubikë dhe e shërbejmë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha