Receta e ditës - Tavë me pure, spinaq dhe vezë, sallatë me bullgur dhe fileto gjeli / Pjesa e parë

8 Janar 2019, 08:46

Receta e parë: Tavë me pure, spinaq dhe vezë

Përbërja:

1 kg patate

1 kg spinaq

1 kokërr qepë + 1 thelb hudhër

2 lgj gjalp + 2 lgj vaj ulliri

Kripë, piper i zi, arrë moskat

Kopër + majdanoz

4 kokrra vezë

150 ml qumësht ( për purenë)

Programe të tjera

Shiko të gjitha