Rindërtimi, Veliaj inspekton lagjen e re në Zall-Herr: Në shtator Tirana me lagjen më të bukur për të prekurit nga tërmeti

1 Gusht, 14:06 | Përditesimi i fundit: 2022-08-01 14:52:17

Shtëpitë e rindërtuara në lagjën e re në Zall Herr janë thuajse në përfundim dhe shumë shpejt do të jenë gati të presin familjet e prekura nga tërmeti. Lagjja e re është një hapësirë e urbanizuar me të gjitha shërbimet e nevojshme për komunitetin. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se e gjithë zona do të marrë një vlerë të shtuar, falë investimit që po bëhet aty

Kategori të tjera