Sallatë me spinaq , domate dhe veze nga zonja Vjollca

26 Korrik, 17:19

Sallatë me spinaq

, domate dhe veze

150 gr spinaq

100 gr domate qershi

2 veze

125 gr djathe

Vaj ullir

 Salca: 2 luge gjelle kosë dhe 1 luge kafe mustarde 2 luge gjelle vaj ulliri Kripe dhe piper I zi Nenexhik

Lajmë spinaqin dhe e shpërndajmë në një pjatancë Rrahim vezet me pak kripë dhe formojmë në tigan duke i skuqur 3 omleta me të njëjtat madhësi Pasi i skuqim I lemë të ftohen pak. I vendosim njëra mbi tjetrën omletat I bëjm role dhe I presim në shirita me gjerësi 8 mm në trashësine e një makarone taljatele. Pasi i presim i shtojmë në pjatancë dhe i përziejm me spinaqin ose rukulën cilado që kemi zgjedhur për sallatën , vendosim në sallatë disa domate qershi dhe tek e tek kubika djathë . Në një enë të vogël përziejm përbërësit e salcës dhe spërkasim sallatën

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha