Shpëtim Idrizi në ‘Kontrast’: Në opozitë me kryeministrin, por përballë Belerit jam me Ramën

14 Shtator, 21:50

Shpëtim Idrizi ka komentuar në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv çështjen e Fredi Belerit, për të cilën janë tensionuar edhe marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë. Idrizi thotë se PDIU në këtë rast, përballë Greqisë që nuk njeh çështjen çame dhe nuk njeh Kosovën dhe përballë Fredi Belerit është gjithmonë me kryeministrin e Shqipërisë. Fakti që s’ka qenë në tryezën e takimit Berisha-Bardhi, Idrizi thotë se kjo nuk tregon se është bërë me Ramën, por se nuk mund të ulet në një tryezë me ata që mbështesin Fredi Belerin.