Speca të mbushura nga zonja Albana

14 Korrik, 11:52

Speca të mbushura

Përbërësit:

 • 3 speca të kuq
 • 400 gr bukë ose galetë
 • 250 gr mish i grirë
 • 1 vezë
 • 3 acuge
 • djathë të grirë
 • majdanoz
 • kripë, piper
 • Përgatitja:

Fillimisht specat e kuq që më parë I kemi pjekur, I heqim lëkurën, I hapim dhe I heqim farat. Ndërkohë në një tas marrim mishin e grirë, hedhim vezën, galetën, djathë të grirë, kripë, piper dhe i përziejmëtë gjitha sëbashku. Në një tavë një e nga një marrim specat të cilët më parë i kemi mbushur me masën e mishit të grirë, dhe më pas me acuke, dhe djathë të grirë, i vendosim në rresht në tavë. Më pas i vendosim në furrë në temperaturë mesatare për tu pjekur.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha