Speciale/ Rikthimi i legjendës pas 9 vitesh, tifozët dhe ikonat e Dinamos nuk përmbahen: Kjo bluze nuk mund të vishet nga kushdo

17 Maj, 13:06

‘Epoka’ e errët e Dinamos mori fund me 9 maj të 2021. Pas 9 vitesh në Kategorinë e Parë, klubi 18 herë kampion i Shqipërisë, u rikthyer në Superligë. Ish-futbollistë, ikona dhe tifozë të këtij klubi janë të ngazëllyer për emocionet që asgjë tjetër përveç ‘nëndetses’ në jetë nuk iu fal. Me rikthimin në elitë askush nuk i kursen edhe ëndrrat e mëdha, pasi Dinamo është ende një markë, që lavdinë e ka patur sinonim që në hapat e parë të krijimit.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha