Supë me mish viçi frikase nga zonja Albana

12 Korrik, 12:39

Supë me mish viçi frikase

Përbërësit:

 • 400 gr mish viçi
 • 200 ml kos
 • 2 lgj miell
 • 1 vezë
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 tufë majdanoz
 • Lëng limoni
 • Kripë, piper

Përgatitje:

Ziejmë mishin të prerë në kubikë mesatare. Në një tigan kaurdisim miellin me pak gjalpë, më pas shtojmë buljonin e mishit dhe e lemë të ziejë. Në fund shtojmë vezën e rrahur me kos dhe lëng limoni dhe e servirim të ngrohtë spërkatur me pak gjalpë të tretur.

 

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha