Supë me perime dhe nudëlls nga zonja Albana

11 Korrik, 12:31

Supë me perime dhe nudëlls

Përbërësit:

 • 1 ls qepë të grirë
 • 1 thelpi hudhër
 • 1/2 lç xhinxher të freskët
 • 3-4 bohçe brokoli
 • 3-4 bohçe lulelakër
 • 1 dorë spinaq
 • 1 karrotë
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj soja
 • 200 gr nudëlls
 • Fara speci djegës
 • Majdanoz
 • Kripë, piper
 • Fara susami

Përgatitja:

Kaurdisim qepën e grirë imët së bashku me hudhrën dhe xhinxheren.  Shtojmë pak ujë që të zbuten, hedhim karrotën e grirë,  brokolin dhe lulelakrën.  I lemë të ziejnë për 3 minuta dhe më pas shtojmë nudëllsat,  spinaqin, koncentratin,  piperin, majdanozin dhe sojën. Para se t'a servirim supën e spërkasim me fara susami.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha