Supë me perime të stinës nga zonja Albana

3 Tetor, 10:27

Supë me perime të stinës

Përbërësit:

 • 2 karrota
 • 2 patate
 • 2 kunguj
 • 1 spec jeshil
 • 1 spec i kuq
 • 1 qepë
 • 1 brokoli të vogël
 • 1 lgj miell
 • 1 tufë majdanoz
 • 2 lgj gjalpë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht pastrojmë të gjitha perimet dhe i presim në kubikë të vegjël, ndërsa brokolin e ndajmë në lule.

Në një tenxhere kaurdisim me gjalpë qepën e grirë shumë imët. Pasi qepa të bëhet transparente shtojmë perimet dhe vazhdojmë kaurdisjen. Më pas shtojmë pak miell dhe buljon të ngrohtë. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lëmë supën të ziejë për rreth 10 minuta. Në fund shtojmë bimë aromatike sipas dëshirës.

 

 

 

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha