Super maskë rigjeneruese / Vetëm 2 produkte që ka shtëpia, fytyrë si bebe

26 Prill, 12:47

Në rubrikën “Bëje vetë” me Albana Barçi realizojmë një maskë rigjeneruese dhe ushqyese me zero kosto, tepër praktike me produkte që të gjithë i kemi në shtëpi, vetëm limon dhe aspirinë për një fytyrë plot shkëlqim, të hidratuar dhe elastike. Aspirina dhe limoni, kur kombinohen në një krem ​​lëkure të bërë në shtëpi, kanë shumë efekte të dobishme për shkak të përbërësve të tyre natyralë. Aspirina ka veti anti-inflamatore dhe veti eksfoliuese që ndihmojnë në zvogëlimin e pamjes së rrudhave të holla dhe papërsosmërive të tjera të lëkurës. Ndërsa limoni, i cili është i pasur me acid citrik dhe vitaminë C, zbut tonin e lëkurës dhe ndihmon në zbehjen e njollave të errëta.