Tavë dheu pikante me gjizë dhe speca nga zonja Albana

11 Korrik, 12:33

Tavë dheu pikante me gjizë dhe speca

Përbërësit:

 • 500 gr speca jeshil
 • 150 gr gjizë
 • 50 gr djathë kaçkavall
 • 50 gr ullinj
 • 1 spec djegës
 • 1 kokërr vezë
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 lgj gjalpë
 • 1/2 tufë majdanoz
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Skuqim specat, më pas shtojmë gjizën, ullinjtë, specin djegës dhe në fund ullinjtë dhe vezën. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e kalojmë gatimin nga tigani në një tavë balte të ngrohur në furrë. E spërkasim me djathë kaçkavall dhe majdanoz dhe e lemë në furrë për pak minuta sa të marrë një sipërfaqe.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha