Tavë me kunguj të njomë nga zonja Albana

25 Maj, 11:19

Tavë me kunguj të njomë

Përbërësit:

 •  300 gr kunguj të njomë
 •  2 lgj miell
 • ·3 vezë
 • ·3 lgj qumësht
 •  3 lgj djathë të grirë
 • ·Proshutë (sipas dëshirës)
 • ·Majdanoz
 • Galetë
 • Arrë moskat
 • Piper i kuq
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Presim kungujt në rrethore dhe i spërkasim me miell. Në një tavë qelqi të cilën e kemi lyer me vaj ulliri vendosim kungujt, I spërkasim me kripë dhe piper. Në një tas rrahim vezët me qumësht, djath të grirë, kripë, piper, arrë moskat. E shtojmë masën mbi kungujt, e spërkasim sipërfaqen me djathë të grirë dhe e vendosim tavën të piqet në furrë.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha