Veliaj pret kryetarin e Bashkisë së Zagrebit, Tomaseviç: Vëllazëria mes kombeve dhe qytetarëve tanë e bën lidhjen tonë të pathyeshme

11 Mars, 11:57 | Përditesimi i fundit: 2023-03-11 13:38:37

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim kryetarin e Bashkisë së Zagrebit, Tomislav Tomaseviç, të cilit i dhuroi edhe Kullën e Sahatit. Pas bisedës me homologun, Veliaj tha se raportet mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Kroacisë, kanë qenë historikisht të mira, ndërsa e vuri theksin edhe në marrëdhëniet mes dy qyteteve.

Kategori të tjera