Vera Dema / Guximi për të dëshmuar krimet e komunizmit

9 Janar 2019, 07:41

Dosja K në Report TV sjell historinë e Vera Demës dhe guximin e saj për të dëshmuar krimet e komunizmit. Në kohën kur pjesa me e madhe e të persekutuarve u larguan nga Shqipëria për të kërkuar një rrugë e mundësi të re për jetën e tyre, Vera zgjodhi të qëndronte e luftonte. Vera nuk jeton më, por motra e saj Rudina Mane Dema e ka ruajtur këtë dokumentar të vitit 1992 si një amanet dhe na e mundesoi për ta transmetuar në Dosja K.

Programe të tjera

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha