Zhduket 19-vjeçe me të dashurin,bëhet e gjallë 12 vite pas Mimoza Kallm

21 Janar, 19:45 | Përditesimi i fundit: 2022-01-21 19:45:10

Mimoza Kallmi, e lindur më 8 maj 1978 në Urë Vajgurore, largohet nga Berati në dhjetor të vitin 1996, në drejtim të paditur. Asokohe vetëm 18 vjeçe, ajo kishte 2 muaj që kishte krijuar një lidhje dashurie me një djalë, nga Ferma Partizane në atë zonë. Të dy u larguan pa lënë gjurmë. Që nga ai moment Mimoza nuk pati asnjë kontakt me familjes e saj, askush nuk e pa kur u largua deri në vitin 2008 ku në një fshat, në Vasia të Greqisë, ajo shihet nga mbesa e saj, por nuk qendron më shumë se 2 minuta me të dhe largohet. Familja dyshon se Mimoza është trafikuar në shtetet fqinje Greqi dhe Itali, por nuk kanë fakte konkrete. Familja e djalit me të cilin u largua po ashtu nuk ka informacione as për Mimozën dhe as për djalin e tyre. 44-vjeçarja veç një nishani poshtë qafës nuk ka shenja të tjera dalluese në trup. Në studio për të mësuar për fatin dhe gjurmët e Mimozës, është motra e saj Ëngjëllushja, me shpresën se ajo është gjallë dhe se mund të rikthehet pranë të dashurve.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha