A do të futesh në Big Brother? Robert Aliaj në ‘N’kohë’: Ata janë të gjithë rripa jo VIP-a! Rama një piktor shumë i mirë

Artisti kontravers, Robert Aliaj ka reaguar ashpër për banorët e shoë-t televiziv Big Brother Albania. Për Report Tv, i pyetur nga gazetari Ermal Qori në emisionin “N’kohë”,  nëse e ka menduar ndonjëherë të bëhet pjesë e këtij formati, Aliaj shprehet kundër, duke theksuar se ky program nuk është për të, ndërsa ata që janë pjesë e BB, janë rripa dhe jo VIP-a.

“Jo, Big Brother nuk është një shoë ku mund të jem. Ata që janë në BB janë rripa, se s’ka si të jetë një VIP thashethemexhi, të merret me gjëra të vogla, humbasin kohë për gjëra banale. Aty s’ka asnjë dialog me vlera publike, vetëm thashetheme , kujt i doli prapanica, kush shau. Nivel ekstrem banal bisedash për të qenë VIP. Ndërkohë që unë kur e shohë këtë gjë them me vete, ja se kush është VIP-i në Shqipëri”, u shpreh Aliaj.

Artisti ka komentuar projektet e fundit që është angazhuar, megjithëse nuk la pa kritikuar situatën politike në vend. Pyetjes së gazetarit, se nëse e sheh si konkurrent kryeministrin në pikturë, Aliaj iu përgjigj pozitivisht.

 “Kryeministri është një piktorë shumë i mirë. Në art nuk ka kundërshtar besoj, secili ka individualitetin e vetë”,  tha ai.

/J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anonim: 15/07/2022 12:06

  FLET DHE VETEM FLET PO VETEN E MBAN DI VIP DMTH I BIE QE DHE KY ESHT RRYP DMTH NJE IDJOT I LIND LU ME NJE KENG I DUKET VETJA ELTON XHON BUDALLA PA BRINA ME THONJ TE NGJYER .

  Përgjigju
 • Gripi: 16/01/2022 14:34

  Jam dakort per BB dhe rripat, por Robert Aliaj duhet te shprehet dhe per vete edhe djalin e tij deficent. Roberti eshte nje karnavale mediokre e medias Tv shqiptare. Nje delirant me thonj te lyer qe kujton se mendimet e tij te deformuara dominojne mbi injorancen e njerezve, por e ka gabim, ato vetem se shprehen ne menyre me arrogante ngaqe e vendosin si klloun neper foltore bajate. Ramen natyrisht qe do e mburi pasi i dha para per festivalin e tij idiot te filmit dhe nuk e la me te protestonte si barbon i viteve 20 me pankarta. Natyrisht qe Robert Aliaj ka degjuar per gjenetiken keshtu qe eshte e kote ti permendim te shkuaren dhe te tashmen qe paraqet me djalin e tij idiot neper ekrane. Shkurt dhe se sakte: R. Aliaj eshte nje kopje e shemtuar e karnavaleve te tepelenes.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë