Dani Alves pas hekurave për përdhunim, Lionel Messi i vjen 'në ndihmë'

Dani Alves pas hekurave për përdhunim, Lionel Messi i vjen 'në ndihmë'

Dani Alves

Avokati Cristobal Martell ka marrë nga kjo e martë mbrojtjen e Dani Alves në rastin e përdhunimit të dyshuar të një vajze 23-vjeçare më 30 dhjetor 2022 në klubin e natës Sutton në Barcelonë. Martell do të ndajë mbrojtjen e futbollistit brazilian me Miraida Puente, e cila deri më tani ishte avokate e vetme e Alves.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës prej së premtes së shkuar është pas hekurave, teksa policia në Katalonjë e arrestoi me akuzën për përdhunimin e vajzës 23-vjeçare. Duket se gjërat janë bërë serioze për mbrojtësin, që në fillim nuk i pranoi akuzat por më pas ndryshoi tre herë dëshminë.

Tanimë Alves do ketë avokat mbrojtës edhe Cristobal Martell, i njohur në Bracelonë si përfaqësuesi i Lionel Messit apo Carles Puyol dhe vetë klubit të Barçës në rastin e pagave të Neymar.

Pas tre ditësh në burgun Brians 1, Alves u lëviz dhe u transferua në një burg me siguri më të lartë (Brians 2) dhe banjo në qeli, kjo për të shmangur sulmet e mundshme kundër tij.

Cristobal Martell

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut