Divorcohet Grida Duma

Ilir Shqina dhe Grida Duma

Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me bashkëshortin Ilir Shqina, i cili më parë ka qënë pedagog i Gridës dhe diplomat në ambasadën Shqiptare në Slloveni. Shpesh herë e kemi ndjekur Grida Dumën në debatet televizive teksa flet për familjen dhe përkushtimin e saj në politikë, por koha tregoi se marrëdhënia bashkëshortore mes Gridës dhe Ilirit nuk rezistoi gjatë.

Sipas dokumentacionit që zotëron “Shqiptarja.com” rezulton se është Grida Duma ajo që ka hapur procedurat e divorcit në gjykatë. Padia civile e saj është regjistruar në sekretarinë e gjykatës së Tiranës dhe në datën 15 shkurt 2019, gjykata e Tiranës me vendimin nr.1057 ka vendosur të divorcojë ciftin.

Ky divorc është kërkuar nga vetë Grida Duma. Në dokumentin e siguruar nga “Shqiptarja.com” thuhet se:“…meqënëse nuk është arritur komunikimi i vendimit për një nga shkaqet e parashikuara nga neni 130 e vijues të K.Pr.Civile, bëhet kjo shpallje me efekt 20 (njëzet) ditor për efekt komunikimi, me anë të afishimit të njërës kopje në Gjykatën ë Rrethit Gjyqësor Tiranë, një kopje do të afishohet pranë vendbanimit të fundit të personit në mungesë, si dhe një kopje në faqen zyrtare të internetit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Bashkëlidhur po ju dërgojmë dy kopje të shpalljes, nga të cilat njëra kopje e kësaj shpallje të afishohet pranë vendbanimit të fundit të Ilir Shqina dhe kopja tjetër të kthehet sërish pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë me mbishkrimin që shpallja është afishuar si dhe datën e afishimit…”.

Shpallja e vendimit gjyqësor për afishim

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Gita: 15/04/2019 22:22

  Bravo se burrav shiptar duhet me ju ba shumve si ju po ne tevjetrav ka shku jeta si kohen e Enver Hozhes shipris

  Përgjigju
 • Santa Quaranta: 16/03/2019 19:40

  Divorcohet Grida Duma-me e lexuara e dites tek Shqiptarja!! Gjithmone kjo femer synon dhe kap majat.....

  Përgjigju
  • Santana: 15/09/2019 05:56

   sa kam qesh!

 • masari: 16/03/2019 16:26

  Thuhet: Kurva Suma

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 16/03/2019 15:33

  Po kush eshte ai burre normal qe do ta mbante nje kurve qe nderron burrat me shpesh se breket,me vie keq per te gjorin qe ka planifikuar nje jete te mire e te lumtur me griden por me mire vone se kurre te shkeputet nga ajo sepse nje kurve si grida do tia mbushte shtepine me kopile sa te asaj kurves salianji sa te noke serbit e dule grekut,prandaj mos u merzit o burre se shqiperia ka mjaft femra te mira e te ndershme,kurvat te kurvar e kjo grida mjerisht u deshmua edhe si kriminele pos kurves prandaj eshte ne PD.

  Përgjigju
 • Gridsi: 16/03/2019 15:05

  Ja mbeshtes deri ne brez zonjes grida duma po qe nevoja deri te goja se eshte demokrate flakte ose hot anglisht.

  Përgjigju
 • Leonard Nurka: 16/03/2019 12:43

  Bravo Grida

  Përgjigju
 • Fahrri Bajg Spiuni: 16/03/2019 10:59

  Nuk eshte në protestë kjo?

  Përgjigju
 • Miku nga shkodra: 16/03/2019 10:05

  Po kujt i plasi trapi per kyt njeri,esht fatkeqsi per popullin shqiptar qe pret ta derejtoj kjo mbeturin..nje njeri qe nuk ka moral nuk ka asgje

  Përgjigju
 • xreport: 16/03/2019 09:11

  o grida shqina pse? a u ndave?

  Përgjigju
 • Berti: 16/03/2019 00:07

  E ndau kjo se ky e nuk e ndante se e dashuron akoma mavria. Mjafton ta kishte nje here ne jave se ditet e tjera i kishte te zena Grida. Arsyeja e ndarjes kuptohet. Tani eshte femer e lire dhe nuk cenon me vlerat e moralit familjar. Duhej ta kishte bere prej kohesh moj Grida dhe jo te mbaheshe tek nje gozhde dhe te zgjatjr duart per " gozhda " te tjera. Tani nuk ka me vlere, e ke damkosur veten me ate njolle qe kerkon ta heqesh me divorc. Suksese Grida

  Përgjigju
 • Bravo: 15/03/2019 22:29

  Shum e ka zgjat ai burr lolo! Dashnorja e artan santos e salijanit e sa e sa emra tjer. Mos te ishte per santon nuk do e kishte njoft njeri ket ai e futi ne politik me miqesi qe kishte

  Përgjigju
 • Hinglateri: 15/03/2019 22:21

  Nje ba...ell me teper

  Përgjigju
 • Ilir: 15/03/2019 21:29

  Rradha jote Salianj qe nuk te ha dheri o i mbaruar...

  Përgjigju
 • Babalja: 15/03/2019 21:07

  I ka premtuar babalja per ta martuar, prandaj edhe kjo fycka e po ndahet? Hehe

  Përgjigju
 • Kurvari Tironës: 15/03/2019 20:30

  Po dhe SMS erotike në parlament dhe (familjare e mirë)..nuk shkonte Bravo Grida Ulurima Suma kështu duhet të sillen të gjitha troiat, të ndahen dhe të thonë që për mungesë KKK omunikimi po ndahem.

  Përgjigju
  • Gita markaj: 15/04/2019 15:43

   Bravo se nuk durohet e pa drejta nuk shkon jeta si na te gjenerata jem kam jetu zvicerr me ato traditat e fshatit a desht se nuk kem dit me shfrytzu jete po edhe a kan marre me me marr nje vendim per jet veq durim une tham mir se ki ba divorc se nuk i kem dy jet bravo jam qe 36 vite hala sjam e knaqne me jet se ky burri mundohet me kan si Enver Hoxha per popllin e vete ne ato vitet komunizmit si skllave po mir ishall ki shendet suksese ne jeten edhe kam qef kam deshir me pi nje kaffe Tiran ose zvicerr nese vjen tu kisha lut sepaku te shoh te foli me ty te perqafoi si nje moter se nuk kam po ty te dua rrespekt kam per ju❤️

  • no-name: 16/03/2019 01:46

   hahahaha. asaj nuk I mungonte KKKKoMUNIkimi po Ky Shqina paska qene sic ka mbiemrin. ajo nuk e pelqen mbiemrin SHQINA......e do shshshshshqina fort