Fake News i Syri.net, Braçe: Drejtori, Çim Peka po i fshihet policisë

Fake News i Syri.net, Braçe: Drejtori, Çim Peka po i fshihet policisë

Një ditë pas 'Fake News-it' të shpërndarë nga portali Syri.net,Drejtori i kësaj medie, Çim Peka është në kërkim policor dhe po i fshihet policisë.  Lajmin e ka bërë të ditur, zv/kryeministri i vendit Erion Braçe në studion e Eni Vasilit, 'Open' , ku ka thënë se policia ka kërkuar dëshminë e Çim Peka për përhapjen e lajmit 'fake' në median që ai drejton, por siç shtoi Braçe, Peka po i fshihet policisë dhe nuk është paraqitur për dëshminë.

Ne dijenine time drejtuesi i ketij portali eshte fshehur. I bej thirrje te paraqitet ne polici. Policia ka nevoje per deshmine e atij njeriu dhe ky njeri duhet te paraqitet atje. Nuk eshte pune gazetaret kjo histori. Kjo ngjarje nuk ka nisur sot ne ate portal. Kane gjashte jave qe e kane bere personazh duke ja transformuar ato qe thote neper intervista, sizmiologut grek” ka thënë Braçe

Ndërkohë Prokuroria ka nisur hetimet në lidhje me këtë lajm ku thuhej se një tërmet i madh do të godiste vendin tonë madje parashikohej edhe ora, gjë e pamundur shkencërisht.

 Ndërsa mbrëmjen e djeshme u shoqërua gazetari i Syri.net, Aurel Rakipllari, sot janë marrë në pyetje kryeredaktori i i portalit Syri.net Artan Cena së bashku me  Ermal Rizain dhe Gelsi Bakollarin. Përpos gazetarëve të portalitSyri.net,  mbrëmë u shoqërua edhe gazetarja e 'Shekullit' Daniela Grica. Dy gazetarët, Rakipllari dhe Grica po hetohen si përhapësit e lajmit të rremë se në orën 23:30 do të bjerë një tërmet të fuqishëm.

Ky lajm solli një impakt shumë të madh tek qytetarët të cilët dolën në rrugë përgjatë natës së mbrëmshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • USA: 24/09/2019 13:22

  HEKURAT KETI GAGAÇIT TE BERISHES NJERI ME TE POSHTER DHE TE PESHTIR NUK KA MOS E LINI JASHT SE NDOT DYNJAN PLERA

  Përgjigju
 • Lushnjari presh e lakër: 24/09/2019 12:59

  Fshatari çim peka!

  Përgjigju
 • Merita: 24/09/2019 10:52

  Njerez, ta hedhim ne gjyq kete gazete qe na tmerroj femijet dhe na largoi neper nate nga shtepite.

  Përgjigju
 • Kafsha: 24/09/2019 09:37

  Dërrmojeni!

  Përgjigju
 • Kone: 24/09/2019 09:21

  Mor fytyr predhe kur u be dhe surrati jot per portal

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 24/09/2019 02:19

  Syri.net visitor fallco. Ato perdorin adult links te rrisin numrin e visitoreve ne menyre pirate. Mjadron ti pidhi nje sy raportot te Alexa.com ne lidhje me links qe ka ky portal.Portal mashtrues si naten dhe diten.pfff Dikush duhet te shkoje e te jape llogari perpara google shume shpejt

  Përgjigju
 • vera: 24/09/2019 00:11

  ARRESTOJENI QENIN E POSHTER,,MALOK I NDYRE,,,,

  Përgjigju
 • Çimiiii?: 24/09/2019 00:06

  Alo Çimiii? Po ku je re maçok? Ku ne te motres je futur? Te ka strehuar Likja ne pronat e veta?

  Përgjigju
 • ledio: 23/09/2019 23:57

  Sa lodheni te kerkoni kete kriminel,mbyllini portalin e tmerrit dhe terrorit.Nuk ka shqiptar qe nuk i urren keto kriminela sot

  Përgjigju
 • Shkodra: 23/09/2019 22:45

  Legen,prostituta e isheve te shqiperis

  Përgjigju
  • Sallatori: 08/02/2023 19:02

   Dhjetor 2019

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan