Goditja ndaj Sali Berishës, Edi Rama: Dënoj pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm! Dhunuesi do përballet me forcën e ligjit

Goditja ndaj Sali Berishës, Edi Rama: Dënoj pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm! Dhunuesi do përballet me forcën e ligjit

1670336953_19.00082423.Still005.jpg

Kryeministri Rama ka reaguar pas sulmit të ndodhur ndaj Sali Berishës. 

"Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin dhe udhëheqësin e protestës së sotme! Dhuna s’ka qenë, s’është e s’do jetë kurrë një mjet për të adresuar çfarëdo çështje apo shqetësimi dhe kushdo e përdor këtë mjet duhet të përballet me të gjithë forcën e ligjit", thuhet në reagim. 


Lajmi kryesor:

REAGIMET për goditjen ndaj Berishës/ Rama: Dënoj pa ekuivok sulmin! Krerët e shtetit: Dhunuesi të përgjigjet! SHBA: Autoritetet të hetojnë! Demokratët: Akt burracak i Kryeministrit


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Nën akuzë për shpërdorim detyre në 2 raste, GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për Vangjush Dakon

Nën akuzë për shpërdorim detyre në 2 raste, GJKKO pranon gjykim të shkurtuar për Vangjush Dakon