Grupi i zjarrit që vranë efektivin Basha rekurs në Gjykatën e Lartë, relator Ardian Dvorani

Rekursi në Gjykatën e Lartë për dënimin me burgim të përjetshëm të Arbion Alikos është regjistruar më 9.10.2019. Relator i kësaj çështje është zgjedhur, Ardian Dvorani, i vetmi gjyqtar, pasi Gjykata e Lartë nuk është funksionale. Dvorani aktualisht është kryetar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Të pandehur në këtë çështje janë Arbjon Aliko, vëllai i tij Alban Aliko, Bajram Boci, Elvis Boci, Elson Kasma, Xhulio Malo, Klodian Selimi, Oltian Rroko, Dervish Gaba, Ruhan Hiraj, Iljaz Xhaferaj.


Lajmi kryesor:

Prona dhe para' në këmbim të lirisë së Alikojve që vranë efektivin në Lazarat! Arrestohet botuesi e pronari i UET Henri Çili dhe 27 të tjerë (Zhvillimet)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Efektivë policie përdorues droge, Report Tv mëson rezultatet e para të testeve! Do të përjashtohen nga uniformat blu! Sigurohet sasia e parë e testeve edhe për shoferët