Ironia e Valbona Mezinit: Lart e më lart o shokë flamujt e kongresit

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Valbona Mezini

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Valbona Mezini, ka ironizuar mbledhjen e kuvendit të PD, duke thënë se si po gënjehën demokratët duke u ushqyer me dogma false dhe teatër fasade si make up manikinash. Ajo e ka cilësuar mbledhjen e Kuvendit të PD si një ushqim të skaduar, dhe vëmendja nuk përqëndrohet aty por në vendimarrjen tek anëtarësia. Mezini e ka konsideruar një gënjeshtër të madhe.

LART E ME LART O SHOKE FLAMUJT E KONGRESIT.
Partia vuan mungesen e lirise se fjales, degjesen dhe mungesen e strategjise per fitore.
Nese ke nje mendim ndryshe, se pari marrin masa ta hedhin ne votim te flasesh apo jo. Asnje vendim per aksionet e rendesishme opozitare nuk eshte marre ndonjehere ne miratim forumesh qe jane zgjedh me vote nga baza, si kryesi apo keshill kombetar.
Ndersa sot na shitet si ushqim i skaduar, se statuti kthen vendimarrjen tek anetaresia. Bullshit.
Gjynah sesi genjehen demokratet, sesi ushqehen me dogma fallco dhe teater fasade si make up manikinash.
Kuvend qe do te duhej te ish reflektim per fjalen e lire te munguar ne forume dhe fjalen e lire ta merrnin te pakenaqurit qe guxojne te denoncojne personalizimin e entitetit dhe vendimarrjen. Qe duan te demokratizojne dhe rikthejne tek demokratet e vertete entitetin dhe jo tek interesi klientelist apo i konjukturave te huaja.
Por ne fakt asnjeri prej tyre, guximtareve, nuk pati ftese per te folur.
Asnjerit prej tyre nuk iu dha vemendje.
Ata qe gatuan çorben po e hane ate !
Ne rresht per nje, ne skenen e tragjikomedise ku luhet akti fundit i sarkazmes ngjitet xhelati dhe viktima.
Flasim per hajduterite e Rames por nuk levizin as gishtin per ta rrezuar Ramen. Pse !?
Ku eshte aksioni opozitar ? Populli pa buke ne mbijetese.
Ku eshte mosbindja civile ? Populli ska te paguaje rritjen e ushqimeve te shportes, cmimin e ujit , vuan mungesen e sherbimeve publike.
Sjellin shtresat vulnerabel te flasin per varferine e skamjen dhe ne krah tyre, deputete qe pasurite ua lakmojne keta gjynafqare.
Perdorimi vazhdon.
Deri kur do mbaroje teatri !?
Deri sa do zgjase make up fasada ?
Sot ishte dita per protagonizem reflektues dhe jo vulg moral.
Nga vulgu pergjysmuan partine dhe rezultatet ne 5 vjet.
Pergjysmuan vendet ne parlament. Pergjysmuam bashkite e djathta.
Lart e me lart o shoke Flamujt e Kongresit nga suksesi ne sukses.

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Valbona Mezini

 • Sondazhi i ditës:

  Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento

Komente

 • Hasan Pordha: 29/04/2018 14:00

  Nuk te dhane ndpnje kocke qe te lepije?

  Përgjigju
  • @Hasan Po*dhes: 30/04/2018 08:23

   Si e ke emrin hasan po*dha,ashtu dhe ja ke fut po*dhes ne koment,Zonja po thot nje te vertet,nuk e di ti qe te PD ka miliarder dhe keta bejn gjoja se ju vjen keq per njerzit e thjesht.? DUKET QE JA FUT PO*DHES HASAAN.×

Lajmi i fundit

John

Mungesa e punëtorëve në tregun fason, kreu i shoqatës: Nevojë për mbi 10 mijë punonjës, do i marrim nga jashtë! Pagat në vendin tonë, më të larta se në Rajon