KATAR 2022/ Spanja humbje 'me qëllim', iberikët gjejnë Marokun në fazën e 1/8. Japonia luan me Kroacinë

KATAR 2022/ Spanja humbje 'me qëllim', iberikët gjejnë Marokun në fazën e 1/8. Japonia luan me Kroacinë

Luis Enrique

Kupa e Botës "Katar 2022" mbylli sot ndeshjet në grupet E dhe F. Japonia, Spanja, Kroacia dhe Maroku u kualifikuan për në fazën e 1/8, teksa befasinë më të madhe e bëri Gjermania që mbetet jashtë Botërorit. Edhe pse gjermanët fituan me përmbysje 2-4 kundër Kosta Rikës, fitorja e Japonisë kundër Spanjës i lë jashtë.

Duket se trajneri i spanjollëve, Luis Enrique ka bërë gjithçka me "qëllim". Humbja me Japoninë bën që Spanja në fazën e 1/8 të përballet me Marokun, teksa iberikët shmangin kështu përballjen me Kroacinë. Mesa duket Spanja i ka bërë mirë llogaritë, duke shmangur një kundërshtar të fortë si Kroacia.

Japonia si kryesuese e grupit E luan me Marokun. Nesër mbyllen dhe dy grupet e fundit për të plotësuar fazën e 1/8.

Ndeshjet e 1/8 deri në këto momente:

Holandë - SHBA

Argjentinë - Australi

Japoni - Kroaci

Angli - Senegal

Francë - Poloni

Marok - Spanjë

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • beni: 02/12/2022 05:49

    Nuk kishte llogjike ta linte ndeshjen kur u rrezikua dhe vete per tu eleminuar !

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

Tragjedia në Turqi, Dash Sula: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë

Tragjedia në Turqi, Dash Sula: Qeveria turke ka shumë gjynahe për të larë