Kufiri detar me Greqinë, Talat Xhaferi: Po e ndjekim këtë çështje si shqiptarë, mbështesim Tiranën

TIRANE-Kreu i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është përfshirë në debatin e kufirit detar mes Shqipërisë dhe Greqisë duke i dërguar një mesazh Tiranës zyrtare.  

Institucionet përkatëse të Shqipërisë i kanë kapacitetet për të gjetur forcën e duhur për qasjen ndaj temave që kanë të bëjnë me raportet me Greqinë.

Është një çështje që u takon institucioneve shqiptare dhe qytetarëve shqiptarë. Ne, si vend fqinj dhe shqiptarë, po e ndjekim këtë çështje dhe i mbështesim institucionalisht dhe personalisht institucionet shqiptare” tha Xhaferi.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Transferta delikate e Torinos, Milan rikuperon Diaz por mbetet i gjymtuar! Këtë mesjavë në fushë Seria A dhe La Liga