Lëvizja, Kulluri: Basha la demokratët rrugëve, turp për ata që vijojnë t'i shërbejnë dhe besojnë

Lëvizja, Kulluri: Basha la demokratët rrugëve, turp për ata që vijojnë t'i shërbejnë dhe besojnë

TIRANE-Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri vijon kritikat në drejtim të lidershipit demokrat përsa i përket strategjisë së aksionit opozitar. Kulluri thotë se opozita e “ç’bashkuar” pasi la popullin opozitar rrugëve pa asnjë bashki, tani do të hyjë në zgjedhje me Ramen e bëjnë sikur s’ka ndodhur gjë ose bëjnë lobim për integrimin, referuar deklaratave të Bashës.

"Ministrat e Rames “hedhin topa me radare njeri-tjetrit” se kush kishte me shume pergjegjesi per trafikun e paprecedente te droges, kurse lideret e opozites luajne “e ka kush e ka me zgjedhjet”! Njera pale mori ne qafe njerezit duke e bere hashashin biznesin me te madh te 2013-2017 e kriminalizuar shoqerine, ndersa keta te opozites se “c’bashkuar” pasi lane popullin opozitar rrugeve pa asnje bashki, tani duan te hyjne ne zgjedhje me Ramen e bejne sikur s’ka ndodhur gje ose bejne lobim per integrimin! Turpi nuk eshte i ketyre por i atyre njerezve qe vazhdojne e bejne sehir duke u sherbyer e besuar!" shkruan ai. 

I ftuar dje në studion e Report Tv, Kulluri  zbuloi se si do të funksionojë lëvizja 'Basha ik' dhe cili është qëllimi i saj kryesor. Ai tha se kjo lëvizje ka nisur si rezultat i zhgënjimit të demokratëve nga kreu aktual i PD-së, Lulzim Basha, i cili gjithashtu theksoi se ky i fundit aktualisht ka mbështetjen më të vogël që ka pasur në histori një kryetar partie, duke listuar dështimet e tij të njëpasnjëshme në drejtimin e PD-së për 6 vite më radhë, ku ndër më kryesorët është djegia e mandateve dhe bojkoti i 30 qershorit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin