Nis lëvizja 'Basha ik' në PD, ish-anëtari i Këshillit Kombëtar: Ti nuk je burrë, i paaftë, dështak e gënjeshtar!

Nis lëvizja kundër Lulzim Bashës brenda në Partinë Demokratike. Edvin Kulluri, ish-anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së është një nga zërat më kritikë ndaj kryetarit demokrat. Ai i kërkon Lulzim Bashës që të bëhet burrë dhe të largohet nga drejtimi i partisë, që thotë se e ka dërguar nga humbja në humbje. Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar demokrat shprehet se PD-ja zyrtare nuk bind se është më e mirë se banda e Ramës në pushtet. Për Kullurin ka vetëm një fajtor të vetëm dhe ai është kryedemokrati, që sipas tij po e mban partinë peng prandaj duhet të largohet.

"PD zyrtare ka 6 vjet qe vetem kundershton, kritikon, denoncon dhe replikon me qeverine! PD zyrtare nuk bind se eshte me e mire se banda e Rames ne pushtet, nuk krijon alternative dhe ekip te besueshem. PD zyrtare nuk degjon brenda partise se si mund te jete me demokratike, me transparente, me krijuese, me alternative, me e djathte, me e drejte dhe me reflektuese. PD zyrtare eshte shnderruar ne opozite e “forces se zakonit”! Pasqyre e keqe e vetes dhe kundershtarit por jo oferte me e mire qeverisese! Mjafton rrumpalla ne politiken e jashtme me rastin e Memorialit te Grushtit te Shtetit ne Turqi per te kuptuar se c’shemti eshte ky leadership!

Demokratet u lodhen, u robtuan neper protesta, bojkote dhe marrezite e nje njeriu dhe rrethit te tij besnik duke bere vetem “hapa pas” dhe “asnje hap para”! Partine po e mban peng nje njeri i paafte dhe pa asnje lloj pergjegjesie per deshtimet e njepasnjeshme! Po i terheq deshperishmisht nga “genjeshtra ne genjeshter”! 10 revolucione imagjinare ka drejtuar deri tani dhe Rama nderkohe ka arritur cdo fitore prej humbjeve te PD! Nese ke halle te tuat keto nuk jane hallet e PD dhe shqiptareve! Behu burre dhe ik, por ti nuk je i tille, se burrat nuk fshihen dhe nuk genjejne! Burrat mendojne, burrat bashkojne, burrat luftojne, burrat prijne, burrat fitojne! Dhe kur nuk i arrijne keto, ikin “si burrat"shkruan ai.

Pjesë e kësaj lëvizjeje përpos Kullurit pritet që të jenë pikërisht zërat kritikë të Bashës duke nisur që nga Jozefina Topalli, Arben Imami, Edit Harxhi, Ibsen Elezi, Arben Ristani por edhe shumë të tjerë. Përgjatë ditëve të fundit këto zëra kanë qenë mjaft kritikë ndaj liderit demokrat duke nënvizuar se problemet në PD kanë ardhur pikërisht për shkak të lidershipit të dobët. Ata kanë bërë me faj këtë të fundit për rëniet e pësuara nga partia më e madhe opozitare përgjatë muajve të fundit, duke nisur që nga djegia e mandateve e deri tek bojkoti i zgjedhjeve të 30 qershorit, e cila u përkthye në humbje të bastioneve të djathta në pushtetin lokal. PD tashmë ka mbetur pas përfaqësim në asnjë nivel pushteti, duke qenë se përgjatë ditëve të fundit kryetarët socialistë janë futur në bashkitë të cilat më herët drejtoheshin nga PD.

Postimi i Edvin Kullurit, ish-anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento

Komente

 • Hinglateri: 13/08/2019 16:11

  Berishen e Bashen populli i kaciar ne Lane te lahen te parfumosen me ujin KRISTAL te saj

  Përgjigju
 • BOLEDASHI: 13/08/2019 14:53

  Ore takmak a ke ba men me rru nej dit ti apo jo,mos ju dil kundra Lulit me cadren e Sales,se do perfundosh si ata shoket e tjere ose ne dalje te tunelit te Elbasanit,ose si Trebicka,ose do shtrohesh tek ai spitali ne itali qe nuk kthehesh ma i gjalle si Gazidede,Arbnori,Zhulali e te tjere.PD eshte prone e familjes Berisha dhe ta harrosh,mosa ja mori kush Enver Hoxhes partine vetem kur e ndau vdekja.

  Përgjigju
 • O tej: 13/08/2019 14:45

  Jo Basha ik, por Basha pshurru

  Përgjigju
  • Haha: 13/08/2019 16:12

   Po qente pshurrin

 • ETHEM LALAJ: 13/08/2019 14:33

  Z.KULLURI.JU I DREJTOHENI LULIT TE IKE.KER DIHET SE ATE E KA EMRUAR ATY SALIU DHE DO E HEQ SALIU KUR TE DOI AI. -DHE SALIU NUK E HEQ LULIN SA TE JETE GJALLE.PSE: 1-SE LULI KA ARDHUR NGA UMNIK-KOSOVE PASI INFORMOI DIK MARTININ PER UÇK KUNDER USHTRISE SERBE.KTE E KA VERTETUARE Z.REXHEP QOSE.PIKE. 2-SALIU SE HEQ LULIN SE KRIMET I KAN BERE BASHKE SI PER 21 JANARIN,SHITJEN E DETIT,230.MIL.EUROT E RR.KOMBIT,ETJ.DHE TE DY DO JENE ATY DERI SA TE SHKRIHET PD. 3-JU NE VEND QE TE LARGONIT SALINE QE NE 2013 E ME PAS MERRENI ME LULIN I CILI ZBATON VETEM URDHERAT E SALIUT DHE FIRMOS BIRDEROT E PAFESAVE TE MILITANTEVE TE PD PER DJEGJEN E INSTITUCIONEVE TE VENDIT. 4-LARGIMI I TOPALLIT,BREGUT,PATOZIT,IMAMIT,BODES..ETJ,U BE NGA SALIU E JO LULI OR TOROLLAK. 5-JU NUK NGRINI ASNJE AKUZE REALE PER LULIN QE TE NDIKOI NE ELEKTORAT.PSH: 1-LULI LOBOI ME RUSET PER 1000.000 DOLLARE PER KUNDER VENDIT TE TIJ DHE PS-KM RAMA..NDAJ PD HUMBI E DO HUMBAS PER 100 VJETE.. 2-LULI SAJOI PER 3.4.MIL.ERO TE TOYOTA YARIS TE KAPUR NE DURRES E QE U THIRR NGA PREKURORET BELG..E ÇFAR DOLI..!? 3-LULI SHITI DETIN GTEQISE...BASHKE ME SALINE..PSE PAK ESHTE KJO..!? 4-LULI VODHI 230 MIL.EURO TE RR.KOMBIT DHE JU SHMANG DREJTESISE..PSE NUK I DI VOTUESI KTO...!? 5-LULI VRAU 4 PROTESTUES NE 21 JANAR,ETJ.KY ESHTE TURPI BOTES SE DREJTESISE SE KAPUR NGA SB.. 6-LULI PO RREKET ME LSI DHE METEN ME URDHER TE SALIUT KUR ELEKTORATI PD NUK DON TA SHOFI ME SY..! -SULMI NDAJ LULIT ESHTE PA VLERE QEKURSE AI MBROHET NGA SB.KOTE E KENI.NGRINI DUART LART DHE I KERKONI FALJE EDI RAMES PER SHPIFJET PA FUND

  Përgjigju
 • Kosovari: 13/08/2019 14:27

  Kjo eshte dashur tye filloje kahere,Por, jo "Basha ik", sepse eshte bere kjo qervish bajat,te deshmohemi edhe pak sa kreativ, krijues "Basha n'shpi""Basha ne Hollande" apo edhe dic ndryshe nga ajo "....Ik"!

  Përgjigju
 • Faik Fshatar Plera: 13/08/2019 10:09

  Qëllimi u arrit! Nëpërmjet Lylit u pastruan bajgat e PD nën idenë e djegies së mandateve. Kjo ishte puna apo shërbimi që Lyli u boni padronëve. Nuk e ka prob të largohet!

  Përgjigju
 • Free: 13/08/2019 10:06

  Basha eshte ndyre ne shume afera korruptive dhe kriminale tani duan ti bejne nje Exit dhe tia mbathi ne Hollande. Aty en PD mbajeni deri sa ti vij litari ne fyt.

  Përgjigju
  • Hej: 13/08/2019 14:46

   Ko die shte ndyte por eshte dhjere shqip

 • Dritan: 13/08/2019 10:02

  Edhe ti brek e lulushit ke qene deri para pak kohesh,por gu cenua interesi,fap,shpertheve ne akuza! Sa per lulushin, ai idiot dhe i pa afte ka qene ,dhe idiot dhe i pa afte do mbetet ! " Gjynah " PD e shkrete !!!!

  Përgjigju
 • Tirona: 13/08/2019 09:08

  Do iki pa merak sa te behet SPAKU.SPAKU loqe SPAKU do fju fshij ty Lulush Saliun dhe baba Xhiken badhk me Mona silikonin dhe do boni revolucion ne piken turistike te Recit.

  Përgjigju
 • Tir: 13/08/2019 08:47

  Bukur per te djathten,poooor pervec Ibsenit te tjeret ( Arbenerat,Editerat,Jozefinerat) nuk kane te drejte morale te ngrihen kunder Lulit se deri dje kane qene bythe e breke me Lulin e babain e Lulit( Berishe kriminelin). Ku ishin keta kur vodhi Luli ne rrugen e kombit?Ku ishin kur ndodhi Gerdeci??Pse fjeten ne karriget e parlamentit pas 21 janarit te tmerrshem??Ristani i dha bashkine ne tavoline Lulushes para 8 viteve apo e harroi?? Ndaj te zgjohen nga gjumi te paperlyerit ne llumin e Berishes dhe te levizin me moton"Berisha IK" & "Luli IK". Vetem atehere do kthehej pllaka per PD-ne ne te mire te vendit e kombt. Uroj te marrin shembull dhe ata te LSI te na heqen sysh ciftin Meta.

  Përgjigju
  • Dauti: 13/08/2019 09:59

   Nuk laheni dot vetem me largimin e lulashit! keni shume gjynahe ju te pedes. Qe nga zhozi debilja deri tek imam muti, hajdutet nuk behen dot te paster me ikjen e lulashit. Me e mira eshte shkrirja dhe humbja e fares pede me ne krye kryekriminelin sali serbi he xhan.×

Lajmi i fundit

John

U thirr si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë për Azem Hajdarin/ Klosi: Uroj që ta marrin me forcë Sali Berishën nëse s'pranon të shkojë