Paralajmëruan Kuvend Kombëtar të hënën, PD e Berishës thërret mbledhje kryesie pak orë para nisjes së tij

Paralajmëruan Kuvend Kombëtar të hënën, PD e Berishës thërret mbledhje kryesie pak orë para nisjes së tij

Rithemelimi

Grupi i PD-së së Sali Berishës ka njoftuar mbledhje kryesie të hënën në orën 13:00, pak orë para zhvillimit të Këshillit Kombëtar që u paralajmërua pak ditë më parë. Në këtë mbledhje do të diskutohen dy çështje, krahas rendit të ditës të njoftuar për mbledhjen e Këshillit Kombëtar, përkatësisht:

-Diskutim dhe miratim  i Kodit te Sjelljes dhe Etikes

- Diskutim dhe Miratim i Rregullores se Brendshme te PDSH. ,Ju lutem merrni masa per pjesëmarrjen.

Edi Paloka në cilësinë e kryetarit njoftoi më 20 shtator se Partia Demokratike do të mbledh Këshillin Kombëtar të hënën më 26 shtator, në orën 17:00.

Mbledhja e fundit e Këshillit Kombëtar u zhvillua më 6 qershor ku u zgjodhën edhe strukturat e reja te Partisë. Ajo vjen në një moment ku Partia Demokratike vijon të jetë e përçarë edhe e ndarë në disa pjesë, një nga mbështetësit e Sali Berishës, një ‘grupi i Alibeaj’ dhe një tjetër që kanë zgjedhur që të mbajnë një qëndrim më asnjanës duke u pozicionuar në asnjë anë.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Macron në Tiranë: E rëndësishme të kemi solidaritet për energjinë! Kemi projekte konkrete për Ballkanin

Macron në Tiranë: E rëndësishme të kemi solidaritet për energjinë! Kemi projekte konkrete për Ballkanin