Pas fitores së 'The Voice Kids' në Belgjikë, Gala publikon këngën e saj të parë

Gala Aliaj

Gala, adoleshentja nga Shqipëria menjëherë  pas fitores në "The Voice Kids" në  Belgjikë  ka publikuar këngën e saj të parë që titullohet “Contagious”, e cila është nën emrin e kompanisë  më të mirë në botë, Universal Music.

Gala, vajza e artistit shqiptar Robert Aliaj  mahniti jurinë me zërin e saj mbrëmjen e djeshme, ku gjithashtu në finale këndoi këngët më të famshme siç janë “Make You Feel My Love” nga Adele dhe “Goodbye Yellow Brick Road” nga Elton John.

Gala është bërë e njohur më herët për publikun shqiptar dhe na ka prezantuar vite më parë me talentin e saj në muzikë, kur përformoi me të atin në “Dance with me Albania.”

Këngën e Gala mund ta dëgjoni në këtë link

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shqiptarët gati të vendosin, 92% shprehen se do të votojnë më 25 prill! Vetëm 2% anojnë nga 'Jo'