Përvëlak me mëlçi pule nga zonja Vjollca

Përvëlak me mëlçi pule

Përbërësit:

1 gotë miell misri

gjalp

1 gotë ujë I valuar

2 gota dhallë

1 gotë qumësht

djath sipas dëshirës ( opsionale)

kripë

500 gr mëlçi pule

1 thelpi hudhër

1 qepë

1 lugë çaji piper I kuq

kripë dhe piper të zi

vaj dhe pak gjalp

Përgatitja:

Fillimisht grijmë qepën imët vendosim në tigan 2 lugë gjelle dhe 1 lugë gjelle gjalp kaurdisim qepën deri sat ë bëhet transparente shtojmë hudhrën dhe më pas mëlcitë, kripë, piper të zi kaurdisim deri sat ë mos ketë lëng në tenxhere, piper të kuq dhe 1 filxhan kafe ujë e lëmë të marrim valë 1 minuta dhe I largojmë mënjëanë. Ndërkohë në një tenxhere shkrijmë gjalpin, miellin e misrit e kaurdisim për 3 minuta dhe shtojmë ujin e nxehtë dhe dhallë ose kos si dhe qumësht dhe e përziejmë deri sa të marrë valë dhe të shkëputet nga ena si dhe djath nëse dëshironi. E vendosim në një pjatancë dhe mbi të shtojmë mëlcitë e gatuara.

 

D.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte