Pse nuk je treguar më i ashpër me Berishën? Përgjigjet Basha: Politika nuk është tifozeri! Ata që shprehen kështu janë tutkunë

 

Lulzim Basha në Studio Live iu përgjigj pyetjes së Arbër Hitaj se pse nuk është treguar më i ashpër ndaj Sali Berishës ashtu siç ka bërë ndaj tij ish-kryeministri.

'E para punës, këta që flasin qesim, vendimin për Berishën e kam marrë unë. Këta nuk e kuptojnë që debati publik bëhet për vlera parime, jo për personat. Trajtimi i politikës si tifozeri pa kushte, kurse politika nuk është tifozeri , ndryshe i ke thënë trurit mirupafshim. Debati duhet të jetë mbi çështje, jo për persona. Për Berishën jam shprehur me vendim. Nëse debati mendojnë ata duhet të ishte për Berishën, janë tutkunë politikë, ose bëjnë lojën e Ramës që kapital të vetëm politik ka fabulën dhe gogolin e Berishës.'


Lajmi kryesor:

Apeli e la pa vulën e PD, Basha në Report Tv: Vendimi skandaloz! Berisha të bëj hap pas, po mban peng opozitën për ankthet e veta personale


G.K/I.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

KPA pezullon gjyqtarin e Vlorës, Laurent Fuçia, e dërgon për riedukim në Magjistraturë

KPA pezullon gjyqtarin e Vlorës, Laurent Fuçia, e dërgon për riedukim në Magjistraturë