Shoferi që transportoi Viktor Markun, i njëjti person që qëlloi në drejtim të kushëririt të deputetit të PS

Policia bën të ditur se Gjekson Pusi, i cili u arrestua si bashkëpunëtor në vrasjen e biznesmenit Hekuran Billa është në të njëjtën kohë edhe autor i cili qëlloi në drejtim të kushëririt të deputetit të PS.

“Vihet në pranga shtetasi GJ. P., 33 vjeç, i cili u kap dhe u arrestua nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, pasi dyshohet se është autor i ngjarjes së ndodhur në fshatin Vukatanë, ku u qëllua me armë zjarri në drejtim të automjetit në pronësi të DPSHTRR, që drejtohej nga shtetasi F. H., 30 vjeç, banues në Dobraç, Shkodër.  Shtetasi Gj. P. ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi“, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, thuhet në njoftimin e policisë.


Lajmi kryesor:

Vrasja e biznesmenit Billa/ Arrestohet personi i katërt, transportoi me makinë Viktor Markun! I njëjti autor që qëlloi drejt kushëririt të deputetit të PS


  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Zgjatja e mandatit të vettingut, Bardhi: S'është prioritet, nuk krijon ngërç kushtetues