SPECIALE/ Sakrificat dhe ritet, si festohen Pashkët në një familje ortodokse në Tiranë! Gruaja ruse në Shqipëri ia drejton lutjet e saj popullit ukrainas

Pashkët shënojnë datën më të rëndësishme në kalendarin e besimtarëve ortodoksë. Për të mbërritur deri në kremtimin e festimeve, ata përshkojnë një rrugë plot sakrifica.  Çfarë është kreshma dhe cilat janë simbolet e kësaj dite, e tregojnë vetë besimtarët e komunitetit ortodoks. Ndërmjet tyre është edhe Ana. Ajo është ruse dhe ka zgjedhur që lutjet e saj këto Pashkë t’i drejtojë për popullin ukrainas.

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi