'Ervis Martinaj është vrarë dhe i është zhdukur kufoma', xhaxhai i tij në ‘Pa Gjurmë’: Ka lidhje politika! Hasmi nuk të zhduk xhenazen

TIRANË- Në një rrëfim për herë të parë në emisionin ‘Pa Gjurmë’ në Report Tv, xhaxhai i Ervis Martinaj, Faik Martinaj ka deklaruar se nipi i tij është vrarë dhe kufoma i është zhdukur. Ai tha se vrasja e tij është me motive politike.

“Ai është vrarë dhe është zhdukur kufoma. Kundërshtarët politik e kanë eleminuar. Hasmi nuk të zhduk xhenazen”, tha ai.

Xhaxhai ka zbuluar edhe mesazhin e fundit që ka marrë nga Ervis Martinaj, pak orë para se të denonconte në Polici zhdukjen e nipit të tij.

“Rreth orës 07:23 minuta të pasdites më ka shkruar në wp, më ka thënë “kujdesni nga shtëpia”.

Ervis Martinaj rezulton i zhdukur që prej 9 gushtit të këtij viti. Në harkun kohor të 3 muajve, policia ka kryer disa kontrolle në kërkim të tij në qytete të ndryshme, operacione të cilat janë mbajtur diskrete. Policia, mesa duket, e ka një përgjigje për fatin e 40-vjeçarit, por është në kërkim të provave për t’ia servirur edhe opinionit publik. Të njëjtën gjë përsëritën disa kohë më parë Kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe kryepolici Muhamet Rrumbullaku. 

Zhdukja pa lënë gjurmë e Martinajt ka ardhur pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani gjatë muajit maj në kuadër të operacioni Plumbi i Artë, kohë kur Martinaj u shpall në kërkim nga SPAK. Një efektiv policie Jeton Lami, u la në në burg me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe dekonspirimit të operacioneve policore. Teksa po hetonte për zhdukjen e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt, policia zbuloi se për t’u arratisur, Martinaj ishte ndihmuar edhe agjent i forcave operacionale në Policinë e Shtetit, Jeton Lami, i cili u prangos më 23 gusht nga policia e Lezhës. 

Ervis Martinaj është një prej njerëzve më të njohur të botës së krimit në vend. Ai është konsideruar si një nga njerëzit më të rrezikshëm në Tiranë, i akuzuar për vrasje dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda, që kanë tronditur kryeqytetin.

B.K./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • skem: 29/11/2022 23:16

  po kjo esht e gjitha skem e ktij.ai esht gjall e ka sajuar vet te gjithen.vec kur ta degjoni ceshtje kohe…leje ca thot xhaja se smerr vesh nga kto pun.!

  Përgjigju
  • Visi: 30/11/2022 08:05

   Nuk besoj se ishte aq budalla Ervis Martinaj, mbase i kanë vr arë djalin e axhes dihej se radha e tij kishte ardhur së nuk i kishte mbetur kush tjetër. Prandaj mendoj se është një manipulim për tu tërhequr dhe tu organizuar. Xhaxhai çfarë do thoshtë tjetër përveç asaj se i kanë thënë më then

 • Zef Meci: 29/11/2022 18:13

  Cka keni mjelle po korrni o Faik, u shfarosen se nuk kini lan poshtrsi pa ba. Ene Nokajt e Bajrat u tradhtun. Masi e dini kush ju vrau, mos flisni po veproni se nuk jau kjen kush hadhin

  Përgjigju
  • Kosova Republik: 29/11/2022 23:44

   Pa Kosove ska Shqiperi o Zef Struci. Po meqe qenkeni bo me na qa hallin prap mire qenka se pyet spo ju pyet kush jO, po shko futi noi gote Raki e Pras se me pune te medhaja qenke tu u marr

  • Lezhjani: 29/11/2022 22:12

   Kushedi si do shkojne gjërat, Kush do ta ketë radhën

  • O zef: 29/11/2022 22:11

   Kush do veproj vetem pleqt ju kan ngel

  • ari: 29/11/2022 20:57

   po thu qe e kan tradhtu nokajt dhe bajrat visin aa ?

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Asociacioni dhe dialogu me Serbinë, Lajçak viziton të hënën Kosovën

Asociacioni dhe dialogu me Serbinë, Lajçak viziton të hënën Kosovën