Biznesi vuan për punonjës, ekspertët: ‘Fajtore’, pagat e ulëta

3 Shtator, 10:53

Pas fasonerisë, sektorit prodhues dhe bujqësisë, tanimë edhe transporti, ndërtimi dhe turizmi kanë mungesë punonjësish. Shkak për këtë problem të krijuar sipas ekspertëve dhe qytetarëve janë pagat e ulta. Por megjithëse sipërmarrja pranon nivelin e ulët të pagave, thotë se ato janë në përputhje me standardin e jetesës dhe ekonominë e vendit.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha