Bukë me vezë në tigan nga zonja Albana

30 Nëntor 2022, 12:49

Bukë me vezë në tigan nga zonja Albana

Përbërësit:

  • Bukë e ndenjur
  • Gjalpë i tretur
  • Vezë
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Bukën e ndjenur e presim në copëza të vogla dhe e vendosim në një tigan ku e kaurdisim për pak minuta me gjalpë. Më pas shtojmë vezën e rrahur me pak kripë dhe piper dhe vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha