Euro 2020/ Italia bën spektakël edhe me Zvicrën, siguron kualifikimin në fazën tjetër! Locatelli dhe Immobile supergola kundër Zvicrës

17 Qershor, 13:07

Italia e këtij kampionati Europian nuk po tregon në asnjë moment mëshirë. Skuadra e Roberto mancini-t pasi bëri ‘kurban’ Turqinë me rezultatin 3-0 ka bërë të njëjtën gjë edhe me Zvicrën, që kishte pretendime për pikë në këtë sfidë.

Njeriu i mbrëmjes për të kaltrit ishte Locatelli, i cili fillimisht zhbllokoi sfidën në minutën e 26 pas një marshimi galopant të Berardit. Në minutat e para të pjesës së dytë ishte sërish mesfushori i Sassuolo-s që dyfishoi shifrat, por këtë herë me një supergol.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha