Fileto derri me birrë nga zonja Albana

2 Dhjetor 2022, 11:08

Fileto derri me birrë

Përbërësit:

  • 800 gr fileto derri
  • 1 birrë
  • 2 karota
  • 2 degë selino
  • 1 qepë
  • 2 lugë mjaltë
  • Vaj ulliri
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht ngrohim mirë tiganin, vendosim pak vaj ulliri dhe kaurdisim fileton e derrit mirë nga të dy anët. Më pas shtojmë qepën, karrotën dhe selinonë. Vazhdojmë kaurdisjen për disa minuta dhe më pas e shuajmë mishin me birrë. Pasi ka avulluar alkooli shtojmë mjaltin. E lemë mishin të gatuhet dhe salcën të mpikset për rreth 30 minuta. Në fund rregullojmë shijen me kripë dhe piper.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha